Бодібілдинг для схуднення

Як встановили вчені, витрата енергії людини при виконанні вправ лімітується споживанням кисню.

Вдихання одного літра Про еквівалентно спалюванню 5 калорій, однак за хвилину при найвищому темпі рухів атлет здатний вдихнути не більше 3-4 літрів кисню. Це означає, що середні енерговитрати в хвилину складуть трохи більше 15-20 калорій.

Середньостатистичний культурист зазвичай тренується з інтенсивністю, складовою дві третини від максимальної. Це означає енерговитрати, рівні 8-10 калоріях на хвилину. У підсумку виходить, що за тренування півгодинної тривалості атлет спалює трохи більше 300-400 калорій. І це при тому, що для того, щоб позбутися від 400 гр підшкірного жиру, потрібно витратити 3500 калорій! Пам’ятайте, бізнес тренінги в Києві безкоштовно.

На щастя, не все так безнадійно. Справа в тому, що спалювання калорій не припиняється із закінченням тренування. Процес немов набирає інерцію, яка зберігається, як мінімум, ще 12 годин.

Причому, додатковий витрата енергії в період відновлення дорівнює половині вихідних енерговитрат. Це означає солідний мінус ще в 150-200 калорій. Таким чином, сумарний витрата енергії після 30 хвилин фізичних навантажень складе вже 550-600 калорій.

Треба пам’ятати, що жири — це не єдине джерело енергії для організму. Іншими такими джерелами є вуглеводи, одержувані з їжею, глікоген в печінці і білкові молекули. Оскільки кожний з них, включаючи жири, вивільняє енергію з різною швидкістю, організму доводиться робити між ними вибір. Так тренування з високою інтенсивністю супроводжуються утилізацією вуглеводів, а ось мала інтенсивність включає витрата жирів. Таким чином, коли ви сідаєте на велоергометр, щоб скинути вагу, вам потрібно крутити педалі довго, але повільно. Чим швидше ви їсте, тим далі опиняєтеся від своєї мети — спалювання підшкірного жиру.

У послетренировочний період все встає з ніг на голову. Якщо ви тренувалися з малою інтенсивність., То ваш організм навіть не згадає про жир як джерело енергії для подальшого відновлення. А от якщо ви тренувалися сверхинтенсивного, то утилізація жирів зросте більш, ніж на 300%!

Інтенсивний тренінг має ще й іншу перевагу. Він запускає в організмі абсолютно особливий механізм, завдяки якому зайві калорії вже не відкладаються у вигляді підшкірного жиру. Під дією посиленої тренуваннями секреції адреналіну вони перетворюються в фізіологічно даремний вид енергії — тепло.

Інтенсивні тренування — це єдиний відомий спосіб збільшення м’язової маси. І в цьому ще одна перевага такого тренінгу для бажаючих схуднути. Справа в тому, що різні тканини і органи тіла вимагають різних енерговитрат на підтримання в них необхідних біохімічних реакцій. Чим більше ваша м’язова маса, тим більше їй треба калорій навіть у стані спокою. При екстремальних м’язових обсягах енергоспоживання м’язів зростає настільки, що харчові калорії просто не встигають перетворитися в підшкірний жир.

Таким чином, кожен, хто розраховує схуднути за допомогою спорту, повинен ясно розуміти: тільки регулярними і наполегливими тренуваннями ви зможете навчити своє тіло ігнорувати зайвий жир.